S radosťou varíme naše
pivo, lebo veríme, že
spoločne strávené chvíle
inšpirujú svet k lepšiemu.

Na potulkách 
s Jankom Plevom

Príďte si pozrieť hurbanovský pivovar a objavte jeho históriu v kontraste s najmodernejšími postupmi v oblasti pivovarníctva. Interaktívna prehliadková trasa vás za 90 minút prevedie zákutiami pivovaru a zaujímavou formou vám priblíži históriu a súčasnosť výroby piva v Hurbanove. 

Odborný výklad počas prehliadky vám sprostredkuje náš Janko Pleva, ktorý práci s pivom zasvätil vyše 45 rokov svoje kariéry. Súčasťou prehliadky je príbeh štyroch základných surovín, z ktorých sa 
v Hurbanove vyrába množstvo rôznych typov pív a pivných značiek.


Uvidíte napríklad historické varne s pôvodnými medenými kotlami 
v priestoroch múzea, fermentačné tanky, novú varňu, výrobné haly, plniace linky a moderný Golden pub priamo v priestoroch pivovaru.

“Prácu v pivovare by som prirovnal
ku vášni k vareniu. Každý varí podľa seba tak, aby mu chutilo. Ja som si navaril prácu, ktorá mi chutí celý život.”

Ján Pleva, sprievodca pivnou cestou

Hurbanovská pivná
cesta v skratke

Expozícia histórie

V prvej časti pivnej cesty spoznáte históriu nášho pivovaru, sladovne a mesta Hurbanovo. Na fotografiách uvidíte, ako sa náš pivovar staval a rozvíjal. Vo videu sa vám prihovorí generálny riaditeľ spoločnosti Heineken Slovensko.

Stará varňa

Ukážeme vám, kde pramení naša voda – najdôležitejšia zložka nášho piva. Navštívite aj starú varňu s klasickými medenými kaďami. Na záver vám predstavíme základné suroviny, ktoré používame pri varení nášho piva a spoznáte pivné značky, ktoré patria do nášho portfólia.

Balkón

Z balkóna budete mať úžasný výhľad na históriu výroby piva a plechoviek. Pozriete si výstavu artefaktov, ktoré sa v minulosti používali pri varení piva.

Nová varňa

Vysvetlíme vám, ako sa pivo vyrába v súčasnosti. Ukážeme vám fermentačné tanky, v ktorých sa rodí tento nápoj. Oboznámime vás so stratégiou našej spoločnosti v oblasti ochrany životného prostredia.

Stáčacie linky

Predstavíme vám filozofiu našej spoločnosti v oblasti zodpovednej konzumácie alkoholu. Prevedieme vás oddelením stáčiarní, ktoré pozostáva z fľaškovacej linky, plechovkovej linky, keg linky, pet linky a pozrieme sa aj na technológiu tankového piva.

Golden Pub

Prehliadku ukončíme v modernom pube, ktorý sa nachádza v priestoroch nášho pivovaru. Ukážeme si  správnu techniku čapovania a podávania piva. Na záver si vychutnáte pohár zlatého moku.


  • Trvanie prehliadky: 90 minút
  • Návštevné hodiny: utorok a streda od 9.00h – 16.00h
  • Maximálny počet návštevníkov: 25
  • Minimálny počet návštevníkov: 15
  • Prehliadky sú aktuálne dostupné len pre stredné a vysoké školy, prípadne väčšie skupiny.
  • V pivovare nie je zabezpečený bezbariérový prístup
  • Vstup je povolený len v pevnej a uzatvorenej obuvi.